Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Trycholog

Trycholog

trycholog Nowy Sącz

Trycholog zajmuje się problemami związanymi ze skórą głowy i włosami, takimi jak: wypadanie włosów, łysienie, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, sucha, wrażliwa skóra głowy, łuszczyca, starzenie się skóry głowy i włosów. Trychologia kosmetyczna to dziedzina z pogranicza kosmetologii i fryzjerstwa, która obejmuje profilaktykę schorzeń oraz trychologiczną pielęgnację leczniczą skóry głowy i włosów. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy oraz cebulek włosowych,  ustalenie przyczyny występującego schorzenia oraz dobranie odpowiedniego, indywidualnego sposobu leczniczej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Kiedy udać się do trychologa? Zmiany w wyglądzie włosów, zwiększone wypadanie włosów, pojawiające się przerzedzenia, przetłuszczanie się włosów, świąd skóry głowy, matowe, suche, łamliwe włosy, starzenie się skóry głowy i włosów, łuszczyca skóry głowy - wszystkie te zmiany winne nas skłonić do wizyty u trychologa i przeprowadzenia konsultacji trychologicznej.. Konsultacja trychologiczna to pierwszy i najważniejszy etap w drodze po zdrową skórę i piękne włosy.

Trychologia

trycholog Nowy Sącz

Podczas pierwszej wizyty trycholog przeprowadza obszerny wywiad z klientem dotyczący zgłaszanego problemu oraz wszelkich uwarunkowań, które mogły mieć znaczący wpływ na powstanie i rozwój schorzenia. W trakcie konsultacji trycholog wykonuje trychoskopię tj. mikroskopową analizę skóry głowy i włosów, określa rodzaj skóry głowy i wykonuje wstępną analizę mykologiczną skóry głowy. Zdiagnozowanie  przez  trychologa występującego u klienta problemu może wymagać dodatkowych badań np. morfologii krwi, badań hormonalnych czy mykologicznych. Po ostatecznej diagnozie trycholog dobiera indywidualną terapię, która obejmuje trychologiczną pielęgnację gabinetową oraz pielęgnację domową skóry głowy i włosów.

Trychologiczna pielęgnacja gabinetowa polega na oczyszczeniu skóry głowy z zalegającej warstwy sebum oraz warstwy złuszczającego się naskórka a następnie aplikacji na skórę głowy i włosy właściwych dla danego schorzenia aktywnych dermokosmetyków, których działanie wspomagane jest przez stosowanie: prądów d'Arsonvala, laseroterapii, mezoterapii, elektroterapii czy sauny ultradżwiękowej z ozonowaniem i światłoterapią. Pielęgnację domową jako przedłużenie kuracji gabinetowej przeprowadza klient samodzielnie z zastosowaniem dobranych przez trychologa produktów leczniczych.

trycholog Nowy Sącz