Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Starzenie się skóry głowy i włosów

Włosy starzeją się tak samo jak skóra i organy wewnętrzne. Wiek, w którym rozpoczyna się proces starzenia zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych ale pierwsze procesy starzenia zaczynają się już po 25 roku życia. Z wiekiem skóra głowy staje się cieńsza, sucha, wrażliwa i bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Następuje zmniejszenie szybkości wzrostu włosów, zmniejszenie średnicy włosa, siwizna, utrata blasku elastyczności i naturalnej zdolności regeneracji. Starzeniu ulegają mieszki włosowe, ich zdolność do produkcji nowych włosów maleje z wiekiem a wyrastające włosy są cieńsze i kruche. Zwiększa się liczba mieszków pustych, które nie produkują nowych włosów.
Procesy starzenia można znacznie opóźnić poprzez systematyczne odżywianie i pobudzanie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.
Proponujemy Państwu trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne anti-age z zastosowaniem dermokosmetyków zawierających roślinne komórki macierzyste, które mają zdolność pobudzania komórek macierzystych włosa do intensywnych podziałów przez co przedłużają fazę wzrostu włosa, hamują wypadanie i stymulują wzrost nowych włosów.