Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Łojotok

Łojotok, to wzmożone wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe skóry głowy. Wpływ na nadmierną aktywność gruczołów łojowych mają uwarunkowania genetyczne, aktualny stan zdrowia, wiek /okres dojrzewania czy pokwitania/, niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze zwierzęce i węglowodany, niszczenie płaszcza lipidowego skóry głowy przez stosowanie żle dobranych, zbyt agresywnych szamponów, mycie głowy w zbyt gorącej wodzie, częste używa suszarki, lokówki, prostownicy czy przegrzewanie skóry głowy.     

Łojotok może mieć również podłoże hormonalne, dlatego w wielu przypadkach wskazana jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem. Jednym z pierwszych objawów łojotoku jest pojawienie się łupieżu suchego. Nieleczony łojotok może prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry głowy, a w efekcie do osłabienia mieszków włosowych, ścieńczenia i wypadania włosów.

Zapraszamy do skorzystania z trychologicznych zabiegów pielęgnacyjnych niwelujących łojotok, które wyregulują pracę gruczołów łojowych i przywrócą równowagę lipidową skóry głowy.