Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Laserowa terapia wypadania włosów

Laserowa terapia skóry głowy i włosów z zastosowaniem niskoenergetycznego lasera LLLT to nowoczesny i bezpieczny sposób walki z wypadaniem włosów i łysieniem. Diody lasera emitują czerwone światło o długości fali 640 nm, które powoduje pobudzenie mikrokrążenia w skórze głowy zwiększające ukrwienie skóry i cebulek włosowych. Światło lasera głęboko penetruje tkanki skóry, pobudza mikrocyrkulację wspomagając metabolizm komórek i syntezę białek.

Laserowa terapia wypadania włosów Nowy Sącz

Laserowa terapia wypadania włosów

Mechanizm laserowej terapii skóry głowy polega na tym, że energia świetlna lasera jest absorbowana przez naświetlaną część ciała i przekształcana w energię chemiczną. Następuje wówczas pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry głowy, mieszkach włosowych, cebulkach włosowych powodując wzrost syntezy białek tj. podstawowego budulca włosa. Terapia laserowa energetyzuje obumierające, uśpione komórki powodując wzrost grubszych i zdrowszych włosów Terapia laserem LLLT poza zahamowaniem wypadania włosów i pobudzeniem ich wzrostu leczy również stany zapalne skóry głowy, wspomaga gojenie tkanek a poprzez pobudzenie produkcji kolagenu znacznie poprawia elastyczność skóry hamując w ten sposób procesy starzenia i zapobiega przesuszeniu skóry głowy.

Urządzeniem, które stosuje się w laserowej terapii skóry głowy i włosów jest między innymi LED HAIR LASER "OAZE" Jest o laser hełmowy, w którym gęste rozmieszczenie diod laserowych gwarantuje równomierne naświetlanie owłosionej powierzchni głowy a funkcja masująca poprawia krążenie w skórze,  naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, zwiększa się pojemność naczyń włosowatych, a tym samym zwiększa się przyswajalność substancji odżywczych do mieszków włosowych.

Laserowa terapia wypadania włosów Nowy Sącz

Terapia laserem "Oaze" łączy funkcję naświetlania skóry głowy z funkcją akupresury powodując rozluźnienie napięcia mięśni i uczucie odprężenia, co ma istotne znaczenie zwłaszcza dla osób prowadzących stresujący tryb życia, który ma istotny wpływ na stan włosów. Laserowa terapii skóry głowy i włosów jest najlepszym i najmniej inwazyjnym sposobem walki z wypadaniem włosów i łysieniem.