Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Łojotok

Alcantara Traybell - Tonico regulador – preparat w ampułkach regulujący pracę gruczołów łojowych

Preparat rekomendowany na problemy z łojotokiem lub nadpotliwością skóry głowy. Stosowanie ampułek zmniejsza objętość i reaktywność gruczołów łojowych, czego efektem jest zahamowanie procesów formowania sebum. Skóra głowy pozostaje świeża i oczyszczona przez długi czas.

Produkt w składzie zawiera między innymi:amp.regulador

 • mukopolisacharydy - składniki te regulują sekrecję wydzielniczą gruczołów łojowych,    
 • chitynę - zapobiegającą działaniu mikroorganizmów, które namnażają się przy zwiększonej ilości wydzielin łojowych, a efektem tego jest zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu powstałego z rozkładu trójglicerydów do kwasów tłuszczowych, minimalizuje nadreaktywność gruczołów łojowych

Polecany dla skóry głowy z problemami

 • nadmiernego wydzielania sebum
 • łojotoku
 • łojotokowego zapalenia skóry (LZS)
 • hiperhydrozy (nadpotliwości)
 • nadreaktywnośći gruczołowej

Aplikacja:
Nakładać na suchą lub wilgotną skórę głowy. Nie spłukiwać.
Stosować trzy razy w tygodniu przez 20 dni. Następnie przez okres 3 miesięcy dwa razy w tygodniu.

Pojemność:
Opakowanie ze szklanymi ampułkami – 6 x 10ml

Alcantara Traybell  Mascarilla regulador – maska regulująca pracę gruczołów łojowych

Produkt polecany do stosowania przy zaburzeniach łojotokowych. Lekko kwasowe pH (4,5-5,4) pozwala na absorbcję sebum oraz działa ściągająco na pory. Preparat może być stosowany od skóry głowy aż po same końce włosów. Maska zawiera sole amonowe, które działają antyseptycznie i chronią przed rozwojem maska regulador traybell alcantaramikroorganizmów. W składzie zawarte są drożdże, które działają antybakteryjnie na skórę głowy oraz odżywczo dla struktury włosa. Efektem tego jest prawidłowe nawilżenie skóry głow kontrolowana sekrecja sebum oraz lśniące i miękkie w dotyku włosy.                                                                                                                                                           

maska reguladorPolecana do skóry głowy z problemami: 

 • nadmiernego wydzielania sebum
 • łojotoku
 • łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS)
 • hiperhydrozy (nadpotliwości)
 • nadreaktywności gruczołowe

Aplikacja:
Maskę nanieść na umyte, wilgotne włosy oraz skórę głowy. Pozostawić na 5 minut. Spłukać letnią wodą

Pojemność - 200ml

Alcantara Traybell  Equilibrio  -  szampon regulujący pracę gruczołów łojowych

Szampon Equilibrio polecany jest do przetłuszczającej się skóry głowy. Posiada potrójną formułę działania - oczyszcza, reguluje pracę gruczołów łojowych i nawilża.

Biowektor glicyny zawarty w składzie oczyszcza skórę z zalegającej wydzieliny łojowej i wyrównuje pH skóry. Biowektor glicyny redukuje aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ograniczona ilość wydzielonego sebum dezaktywuje obecność bakterii i drobnoustrojów.                                    szampon traybell equilibrio alcantara

Seboregulującą rolę w szamponie odgrywa obecność wyciągu z Fomes Officinalis, który działa ściągająco na pory, co pozostawia na długi czas prawidłową higienę okołomieszkową.

Funkcję nawilżającą w szamponie pełni alantoina i sulfopeptydy pochodzące z protein drożdży. Hydrolizowane proteiny drożdży odpowidają za stopień uwodnienia komórek skóry. Alantoina tworzy delikatny biofilm, który wyrównuje hydratację komórek warstwy rogowej naskórka. Alantoina odpowiada również za niwelowanie podrażnień i przyspieszenie gojenia ran.

Szampon wysycony jest witaminami z grupy B. Zawiera nikotynamid (wit. B3), pantenol (wit. B5), pirydoksyna (wit. B6), biotyna (wit. B7).  Nikotynamid reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Pantenol przyspiesz gojenie ran i podrażnień. Pirydoksyna kondycjonuje procesy poliferacyjne komórek. Biotyna odpowiada za wygładzenie i nawilżenie skóry orza zapobiega nawrotom zmian rumieniowo-złuszczających.

Aplikacja:  

Umyć włosy szamponem. Dokładnie spłukać. Zaaplikować szampon ponownie. Pozostawić na 5-10 minut. Spłukać.

Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

Pojemność - 250ml                                                                                                                                                                 

maska reguladorAlcantara Traybell  Absolut  -  trychologiczna maska odżywcza

Trychologiczna maska odżywcza Absolut przeznaczona do dwupoziomowego działania, zrówno na skórę głowy i włosy. Polecana na:

 • łojotok
 • łojotokwe zapalenie skóry głowy                                                                              maska absolut traybell alcantara
 • skórę głowy z łupieżem, łuszczycą i innymi keratozami
 • świąd skóry głowy
 • stan zapalny skóry głowy
 • problem z wypadaniem włosów
 • problemem elektryzowania się włosów

Maska odpowiada za prawidłową hydratację komórek skóry i wpływa odżywczo na łodygę włosa. W masce zawarte są proteiny pozyskiwane z baobabu , które wykazują działanie keratolityczne. Z tego powodu maska dedykowana jest do skóry głowy z problemami łojotoku, łupieżu, łuszczycy i innych keratoz. 

Maska polecana jest przy stanach zapalnych, świądzie i rumieniu skóry głowy, które często towarzyszą  różnym keratozom. Negatywne skutki keratoz doskonale eliminuje mentol wchodzący w skład maski.

Maska rekomendowana jest także do wypadających włosów lub braku ich porostu. Obecne w masce fitosterole oraz ekstrakt ze specjalnej odmiany soi odpowiadają za prawidłową proliferację komórek skóry i komórek macierzy włosa przyspieszając ich odrost.

Maska zawiera przeciwutlwniacze pochodzenia roślinnego, witaminę E oraz olej abisyński. Składniki te odżywiają i nawilżają wszystkie warstwy łodygi włosa. Maska działa antystatycznie, zapobiegając elektryzowaniu się włosów.

Aplikacja:  

Maskę nakładać po umyciu głowy na wilgotną skórę i włosy. Pozostawić na 5-10 minuy. Spłukać dokładnie.

Maska nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

Pojemność:  200ml,  500ml