Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

O gabinecie

 Trychologia

Trychologia to nauka o skórze głowy i włosach - zarówno zdrowych, jak i dotkniętych chorobą. To nauka z pogranicza medycyny i kosmetologii, która bada i analizuje różne dysfunkcje skóry głowy i włosów na podstawie wielu wyznaczników tj. zmian skórnych, charakterystyki wydzielniczej skóry, zmian mieszków włosowych, zmian strukturalnych włosów, stanu zdrowia czy trybu życia.                                                                         
Zdrowe i zadbane włosy to oczywisty symbol piękna i ważny element wizerunku zarówno kobiet jak i mężczyzn. Włosy to papierek lakmusowy naszego organizmu. Bardzo często włosy jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany zachodzące w naszym organiżmie. Jeśli borykacie się Państwo z jakimkolwiek problemem związanym ze skórą głowy i włosami pora na spotkanie z trychologiem.

Gabinet "Hair Life" specjalizuje się w dermotrychologii kosmetycznej, która obejmuje leczenie schorzeń skóry głowy oraz profesjonalną pielęgnację skóry głowy i włosów. Nasza zasada to:  "Piękne włosy, to przede wszystkim zdrowa skóra głowy"

Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy i włosów takich jak:

 • wypadanie włosów
 • łysienie
 • łojotok
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy /LZS/
 • łupież
 • łuszczyca
 • sucha, swędząca, podrażniona skóra głowy
 • suche, zniszczone włosy
 • pobudzenie wzrostu włosów

Trychologia obejmuje profilaktykę schorzeń skóry głowy i włosów oraz specjalistyczne leczenie i pielęgnację tych obszarów. Istotą działań trychologa jest określenie rodzaju schorzenia, ustalenie jego przyczyny i poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów i pielęgnacji domowej przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i włosów.

Rodzaj kuracji  dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie diagnozy schorzenia dokonywanej podczas pierwszej wizyty na podstawie: trychoskopii tj. mikroskopowego badania skóry głowy, cebulek włosowych i łodygi włosów, obszernego wywiadu z pacjentem i innych niezbędnych badań.

W terapii gabinetowej i pielęgnacji domowej stosujemy preparaty trychologiczne najnowszej generacji zawierające stężone ekstrakty roślinne, olejki, proteiny, aminokwasy, witaminy, minerały czy roślinne komórki macierzyste.
Nasze trychokosmetyki to:

 • ALCANTARA COSMETICA  -  linia dermokosmetyków trychologicznych Alcantara Traybell przeznaczone do trychologicznej pielęgnacji skóry głowy i włosów
 • MEDICEUTICALS  -  preparaty Certyfikowanej Amerykańskej Firmy Farmaceutycznej specjalizującej się od 53 lat w dermotrychologii. Produkty tej firmy w Stanach Zjednoczonych zarejestrowane są jako leki dostępne bez recepty. Na rynku polskim są to jedyne preparaty trychologiczne posiadające atest FDA - Agencję Żywności i Leków USA, który stanowi wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu preparatów na zdrowie.
 • INNOVATIS  -  linia luksusowych dermokosmetyków trychologicznych do stosowania w gabinetach jak i kuracjach domowych. Innovatis to lider w przeciwstarzeniowej pielęgnacji włosów.
 • NOURKRIN  -  linia bezpiecznych dermokosmetyków trychologicznych i suplementów opracowana przez specjalistów Pharma Medico. Produkcja preparatów Nourkrin oparta jest na surowcach naturalnych i ukierunkowana jest na problemy wypadania włosów i braku ich porostu.
 • MonRin  -  linia dermokosmetyków opracowanych przez włoskich farmaceutyków, stanowiąca połączenie medycyny i natury. MonRin specjalizuje się w produkcji ziołowych preparatów do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Produkty marki wykazują dużą skuteczność w leczeniu i pielęgnacji skóry głowy i włosów.
 • ADVANCED TRICHOLOGY  -  Advanced Trichology, to linia produktów opracowanych przez amerykańską firmę Evolution Hair Loss Institute specjalizującą się w leczeniu wypadania włosów. Preparaty te stanowią multiterapeutyczny, kompletny system wspomagający leczenie wypadania włosów bez względu na jego przyczynę.
  Preparaty Advanced Trichology są produkowane w standardzie zatwierdzonym przez FDA - Agencję Żywności i Leków USA.

Podczs zabiegów trychologicznych stosujemy:

 • mezoterapię skoncentrowanym tlenem
 • infuzję tlenową
 • Bio-photon Electricity
 • Biopolar RF
 • prądy d'Arsonvala
 • saunę ultradżwiękową z ozonoterapią i światłoterapią

 

Uzupełnianie/zagęszczanie włosów

Dla osób z przerzedzeniami lub nieodwracalnymi ubytkami włosów proponujemy niechirurgiczne metody uzupełnienia włosów, z których korzystać mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Są to metody dodawania gęstości i objętości włosów w obszarach najbardziej tego wymagających, polecane w przypadku problemów związanych z utratą włosów tj. częściowym wyłysieniem, przerzedzeniami włosów na czubku głowy, w przypadku rzadkich i nieatrakcyjnych włosów a także dla wszystkich osób, które chcą poprawić swój wygląd.

 System uzupełnień częściowych Hairtalk Hairwear

Hairtalk Hairwear, to integracyjny system częściowych uzupełnień włosów zarówno kobiet jak i mężczyzn. To metoda dodawania gęstości i objętości włosów w obszarach najbardziej tego wymagających. Polecana w przypadku problemów związanych z utratą włosów tj. częściowym wyłysieniem, przerzedzeniami czy miejscowymi ubytkami włosów na czubku głowy a także w celu zwiększenia objętości włosów. 
System uzupełnień częściowych Hairtalk Hairwear to całkowicie bezpieczna, bezbolesna, skuteczna, nie wywołująca uczuleń i podrażnień metoda uzupełniania braków włosów gwarantująca uzyskanie efektu naturalnej, indywidualnej fryzury.

 Przedłużanie/zagęszczanie włosów Hairtalk Extensions

Hairtalk extensions, to metoda "kanapkowa" przedłużania/zagęszczania włosów za pomocą pasemek na taśmach. Dzięki zastosowaniu taśm uzyskuje się efekt niewidocznych, płaskich połączeń, które nie powodują dyskomfortu podczas leżenia, a włosy doczepione naturalnie mieszają się z własnymi włosami.
Po 2-3 miesiącach, zależnie od szybkości wzrostu włosów pasemka winny być "podciągnięte" tzn. pasemka za pomocą specjalnego płynu są usuwane, a następnie po wymianie taśm można je ponownie założyć.