Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

O gabinecie

Trychologia

Zdrowe i zadbane włosy to oczywisty symbol piękna i ważny element wizerunku zarówno kobiet jak i mężczyzn. Piękne, zdrowe włosy dodają atrakcyjności i pewności siebie, dlatego dbałość o skórę głowy i włosy powinna być traktowana na równi z dbałością o twarz i ciało. Jeśli borykacie się Państwo z jakimkolwiek problemem związanym ze skórą głowy i włosami, pragniecie zachować młodość i piękno swoich włosów na długi czas pora na spotkanie z trychologiem.

Trychologia to dziedzina z pogranicza kosmetologii i fryzjerstwa zajmująca się problemami związanymi ze skórą głowy i włosami takimi jak: łojotok, łojotokowe zapalenie skóry głowy, wypadanie włosów, łysienie, łupież, sucha, swędząca, wrażliwa skóra głowy, łuszczyca, suche, zniszczone włosy czy starzenie się skóry głowy i włosów. Każda zmiana wyglądu włosów, szybkości ich wzrostu, grubości, zwiększone wypadanie, przetłuszczanie się włosów, świąd skóry głowy, suche, łamliwe włosy czy inne, niepokojące objawy winny nas skłonić do przeprowadzenia konsultacji trychologicznej.

Trychologia kosmetyczna obejmuje profilaktykę schorzeń skóry głowy i włosów oraz specjalistyczną pielęgnację tych obszarów. Istotą działań trychologa jest określenie rodzaju schorzenia, ustalenie jego przyczyny i poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i włosów.
Włosy to papierek lakmusowy naszego organizmu. Bardzo często włosy jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany w nim zachodzące, dlatego w wielu przypadkach w celu określenia przyczyny problemu związanego ze skórą głowy i włosami niezbędne może być wykonanie szeregu badań oraz konsultacja z lekarzem specjalistą: dermatologiem, ginekologiem czy endokrynologiem. Najlepsze efekty kuracji uzyskuje się poprzez zastosowanie leczenia farmakologicznego /jeśli takie podejmie lekarz/ z prowadzoną równolegle pielęgnacją trychologiczną skóry głowy i włosów.

W terapii stosujemy dermokosmetyki trychologiczne najnowszej generacji. Są to wyjątkowo aktywne preparaty, w skład których wchodzą stężone ekstrakty roślinne, olejki, proteiny, aminokwasy, witaminy, minerały czy roślinne komórki macierzyste. Działanie preparatów wspomagają zabiegi takie jak: prądy d'Arsonvala, laseroterapia, mezoterapia, elektrostymulacja, sauna ultradżwiękowa z ozonoterapią i światłoterapią.

Zabiegi wykonywane w naszym gabinecie to:

  • zabieg oczyszczający skórę głowy /peeling skóry głowy/
  • zabieg hamujący wypadanie włosów
  • zabieg pobudzający odrost włosów
  • zabieg niwelujący łojotok
  • zabieg łagodzący łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • zabieg przeciwłupieżowy
  • zabieg łagodzący objawy łuszczycy
  • zabieg nawilżający/łagodzący podrażnioną skórę głowy
  • zabieg przeciw starzeniu się skóry głowy i włosów /zabiegi anti-age/
  • zabieg regenerujący suche, łamliwe włosy.

Służymy poradą w zakresie doboru odpowiednich kosmetyków do domowej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Dla osób z nieodwracalnymi ubytkami czy przerzedzeniami włosów proponujemy skorzystanie z najnowszych na rynku metod niechirurgicznego uzupełniania włosów.

System uzupełnień T-Parting Nordic Hair Contrast

System T-parting to uzupełnienie, którego zastosowanie może mieć ogromny wpływ na wygląd, pewność siebie i dobre samopoczucie. T-parting to delikatna treska do zastosowania na szczycie głowy w celu zatuszowania przerzedzenia włosów, poszerzonego przedziałka, punktowych ubytków włosów na szczycie głowy, zwiększenia objętości włosów lub ich przedłużenia.

Czytaj więcej...

System uzupełnień częściowych - metoda Hairtalk Hairwear

Metoda Hairtalk Hairwear polega na zamocowaniu w górnej części głowy uzupełnienia /zagęszczacza/, tak dobranego wielkością i kolorem, że trudno go odróżnić od naturalnych włosów klienta. System polecany jest osobom, które straciły włosy w wyniku choroby, urazu, łysienia androgenowego, osobom z cienkimi, rzadkimi włosami, osobom z przerzedzeniami na czubku głowy oraz wszystkim, którzy są niezadowoleni ze swoich włosów.

Czytaj więcej...

Zagęszczanie / przedłużanie włosów - metoda Hairtalk Extensions

Hairtalk Extensions to metoda, w której przedłużanie i zagęszczanie włosów następuje za pomocą pasemek włosów umocowanych na taśmach. Dzięki zastosowaniu taśm uzyskuję się efekt niewidocznych, płaskich połączeń, które sprawiają że doczepiane pasemka naturalnie mieszają się z własnymi włosami. Duży asortyment włosów na taśmach pozwala na uzyskanie nowej, naturalnej lub fantazyjnej fryzury.

Czytaj więcej...

Zagęszczanie / przedłużanie włosów - metoda Laser Extend

Metoda uzupełnienia/zagęszczenia/przedłużenia poprzez doczepienie do włosów klienta dodatkowych pasemek włosów za pomocą innowacyjnego urządzenia jakim jest Laser Extend. Urządzenie pozwala na uzyskanie bardzo małych, dyskretnych, wytrzymałych i bezpiecznych dla włosów tzw. "nanołączeń", które są elastyczne i idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Ze względu na bardzo mały rozmiar łączeń metoda ta najmniej obciąża włosy i daje możliwość uzupełnienia/zagęszczenia włosów w miejscach przerzedzenia takich jak skronie czy czubek głowy.

Czytaj więcej...

Zagęszczanie włosów od czubka 3DHair

Metoda zagęszczania włosów z użyciem preparatu 3DHair zakrywającego przerzedzenia włosów. Wystarczy wstrząsnąć i nanieść produkt na ubytki włosów, a w kilka sekund włosy z włóknami 3DHair stworzą jednolitą strukturę sprawiając, że włosy wyglądają na gęste i zdrowe. Preparat wykonany jest z naturalnych włókien na bazie barwników mineralnych dzięki czemu może być stosowany nawet na wrażliwą skórę głowy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Czytaj więcej...

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.