Kuracja dla kobiet / For women

Kuracja dla kobiet i mężczyzn / For hair loss

Sucha / wrażliwa skóra głowy

Utrata naturalnego, ochronnego płaszcza lipidowego przez skórę głowy oraz zaburzone pH skóry prowadzi do jej wysuszenia, świądu, pieczenia i nadmiernego złuszczania naskórka często mylonego z łupieżem. Do nadmiernego wysuszenia skóry głowy przyczynia się: niewłaściwa pielęgnacja, mycie głowy szamponami zawierającymi mocne detergenty, nadużywanie suszarki, prostownicy, lokówki, częste zabiegi fryzjerskie, promieniowanie UV, stres, dieta uboga w cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe oraz starzenie się organizmu.
Pomylenie suchej, łuszczącej się skóry z łupieżem może prowadzić do nieprawidłowej pielęgnacji np. przez zastosowanie szamponu przeciwłupieżowego, który zawiera substancje przeciwgrzybiczne, które dodatkowo podrażnią i wysuszą skórę.
Zapraszamy do skorzystania z konsultacji trychologicznej, podczas której określimy rodzaj skóry głowy i dobierzemy odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Zabiegi trychologiczne jakie proponujemy złagodzą objawy schorzenia, nawilżą skórę głowy i pomogą odbudować lipidowy płaszcz ochronny na skórze.